• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PKL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PKL. Jeżeli chcesz otworzyć plik PKL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PKL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Exchange Migration Wizard Packing Microsoft Corporation

Co to jest plik PKL?

Plik PKL jest plikiem utworzonym przez program pickle, modułu Pythona, który bez żadnych obiektów nie jest enkalibrowany do plików na dysku i odłączony z powrotem do programu w czasie wykonywania. Zawiera bajtowy strumień reprezentujący obiekty.

Proces serializacji nazywany jest "trawieniem", a deserializacja nazywana jest "rozproszeniem". Plik PKL jest marynowany, aby zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania lub przenoszenia przez sieć, a następnie rozbierany i ładowany z powrotem do pamięci programu w czasie wykonywania. Plik PKL jest tworzony za pomocą metody piklowej Pythona i metody dump () i jest ładowany przy użyciu metody piklowej Python i metody load ().

Istnieją trzy protokoły używane do trawienia: Wersja 0 - oryginalny protokół ASCII, który jest wstecznie zgodny z wcześniejszymi wersjami Pythona. Wersja 1 - stary format binarny, który jest wstecznie zgodny z wcześniejszymi wersjami Pythona. Wersja 2 - format Pythona 2.3, charakteryzujący się wydajniejszym trawieniem nowych klas stylu.

Pliki PKL mogą również mieć rozszerzenie .PICKLE, ale częściej mają rozszerzenie .P.

Jak otworzyć plik PKL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PKL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PKL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PKL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PKL

Inne problemy z plikiem PKL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PKL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PKL:

  • plik PKL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PKL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PKL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik