• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PEF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PEF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PEF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PEF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pentax Digital Camera Raw Image Format Pentax

Co to jest plik PEF?

Nieskompresowane zdjęcie RAW zrobione aparatem cyfrowym Pentax. Przechowuje informacje o zdjęciu dokładnie, jak zostało to zrobione przez czujnik aparatu, bez kompresji lub korekcji kolorów.

Różne modele aparatów Pentax mogą przechowywać obrazy przy użyciu nieco odmiennych odmian formatu. Dlatego niektóre programy mogą odczytywać niektóre, ale nie wszystkie pliki PEF.

Jak otworzyć plik PEF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PEF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PEF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PEF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PEF

Inne problemy z plikiem PEF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PEF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PEF:

  • plik PEF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PEF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PEF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PEF
PEF do JPGPEF do MRWPEF do NEF