• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PSX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PSX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PSX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PSX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sony PlayStation Game Save Format Sony

Co to jest plik PSX?

Zapisz plik utworzony przez gry wideo Sony PlayStation. Zawiera informacje o postępie gry, które zostały zapisane na karcie pamięci PlayStation. Może być wyodrębniony z karty pamięci przy użyciu niektórych narzędzi do modyfikowania gier.

Niektóre programy mogą modyfikować zawartość plików PSX i załadować je ponownie na karty pamięci PlayStation. Użytkownicy czasem używają tego procesu, aby dodać kody do gry. Proces ten jest jednak nieoficjalny i nie jest obsługiwany przez firmę Sony.

Jak otworzyć plik PSX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PSX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PSX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PSX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PSX

Inne problemy z plikiem PSX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PSX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PSX:

  • plik PSX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PSX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PSX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik