• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PMD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PMD. Jeżeli chcesz otworzyć plik PMD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PMD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe PageMaker Document Format Adobe Systems

Co to jest plik PMD?

Plik PMD to plik układu stron utworzony przy użyciu programu Adobe PageMaker, programu służącego do tworzenia profesjonalnych publikacji, takich jak biuletyny i broszury. Zawiera sformatowany tekst, obrazy i rysowane obiekty. Pliki PMD obsługują także obrazy utworzone w innych programach firmy Adobe.

Pliki PMD są używane przez program Adobe PageMaker 6 lub nowszy. Mogą być również otwierane przez Adobe InDesign, następcę PageMaker.

Program Adobe InDesign CS6 lub starszy otwiera pliki PMD, program InDesign CC nie. Otwórz plik PMD w programie InDesign CS6 lub starszym, zapisz go jako .INDD, a następnie otwórz go w programie InDesign CC.

Jak otworzyć plik PMD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PMD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PMD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PMD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PMD

Inne problemy z plikiem PMD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PMD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PMD:

  • plik PMD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PMD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PMD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PMD
PMD do PDF