• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PMF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PMF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PMF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PMF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ESRI Map Format ESRI

Co to jest plik PMF?

Plik mapy tylko do odczytu utworzony przy użyciu programu ArcMap, aplikacji dołączonej do ESRI Desktop GIS. Zapewnia ograniczoną wersję pliku mapy .MXD. Można je przeglądać za pomocą bezpłatnej aplikacji ArcReader, która umożliwia udostępnianie map użytkownikom, którzy nie kupili komercyjnego oprogramowania ArcGIS. Często wysyłane pocztą elektroniczną do klientów lub współpracowników we współpracujących środowiskach biurowych.

Pliki PMF mogą ograniczać widoki danych, układy, nawigację, drukowanie, zapytania, panoramowanie i powiększanie możliwości mapy. Mogą być chronione hasłem. Pomaga to chronić poufność i prywatność danych.

Mapy opublikowane nie zawierają rzeczywistych danych geograficznych. Zamiast tego łączą się one z zestawami danych w centralnej lokalizacji zdalnej, które mogą być obsługiwane przez serwer ArcMap lub dostępne przez Internet. Dlatego też użytkownicy muszą mieć odpowiedni dostęp do sieci do repozytorium danych referencyjnych, aby wyświetlić mapy.

Pliki PMF są rzeczywiście tworzone przez ArcGIS Publisher, rozszerzenie dołączone do ArcMap.

Jak otworzyć plik PMF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PMF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PMF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PMF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PMF

Inne problemy z plikiem PMF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PMF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PMF:

  • plik PMF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PMF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PMF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik