• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik PDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Visual C++ Program Database Format N/A

Co to jest plik PDB?

Plik PDB to plik bazy danych używany przez kilka aplikacji, w tym Pegasus, Quicken, MS Visual Studio i Palm Pilot. Przechowuje dane w formacie strukturalnym i zazwyczaj jest instalowany wraz z odpowiednią aplikacją.

Pliki PDB używane przez różne programy są zazwyczaj zapisywane w zastrzeżonym formacie, co oznacza, że ​​mogą być otwierane tylko przez zainstalowany program. Na przykład plik programu Intuit Quicken PDB nie jest rozpoznawany przez program Microsoft Visual Studio.

Jak otworzyć plik PDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PDB

Inne problemy z plikiem PDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PDB:

  • plik PDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PDB
PDB do PDF