• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PEA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PEA. Jeżeli chcesz otworzyć plik PEA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PEA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PeaZip Pack Encrypt Authenticate Format PeaZip

Co to jest plik PEA?

Skompresowane archiwum plików utworzone za pomocą narzędzia PeaZip, narzędzia do archiwizacji plików, szyfrowania i dzielenia plików. Obsługuje kompresję oparty na deflecie, rozbudowę plików wielostanowiskowych, AES256 w trybie EAX w celu uwierzytelnienia szyfrowania. Używa również kryptograficznie silnego mieszania w celu sprawdzenia integralności plików i objętości.

PEA oznacza "Pack, Encrypt, Authenticate" i jest formatem zorientowanym na bezpieczeństwo.

Jak otworzyć plik PEA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PEA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PEA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PEA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PEA

Inne problemy z plikiem PEA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PEA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PEA:

  • plik PEA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PEA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PEA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PEA
PEA do ARCPEA do DEB