• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DSK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DSK. Jeżeli chcesz otworzyć plik DSK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DSK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Disk Image Format N/A

Co to jest plik DSK?

Ogólny format dysku utworzony przez programy do tworzenia obrazów dyskowych. Może pochodzić z starszego programu, który wyświetla obrazy dyskietek 3,5-calowych lub nowszych programów, które tworzą większe obrazy dysków, często skompresowane, aby zaoszczędzić miejsce na dysku. Może być zamontowany jako dysk na pulpicie komputera Mac lub w systemie Mój komputer dla systemu Windows.

Ponieważ rozszerzenie ".Dsk" jest używane jako typowy znacznik wielu typów obrazów dysku, plik DSK utworzony w jednym programie może nie być zgodny z innym programem.

Jak otworzyć plik DSK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DSK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DSK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DSK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DSK

Inne problemy z plikiem DSK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DSK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DSK:

  • plik DSK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DSK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DSK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik