• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DXB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DXB. Jeżeli chcesz otworzyć plik DXB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DXB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Drawing Exchange Format Autodesk

Co to jest plik DXB?

Format obrazu wektorowego używany przez program Autodesk AutoCAD. Sklepy 3D CAD rysunki utworzone przez program AutoCAD, takie jak projekty budowlane i krajobrazowe.

DXB jest binarną wersją pliku .DXF, opartego na tekście. Pliki DXB są mniejsze i ładują się szybciej niż pliki DXF, ale nie są zgodne z innymi programami, takimi jak pliki DXF.

Jak otworzyć plik DXB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DXB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DXB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DXB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DXB

Inne problemy z plikiem DXB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DXB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DXB:

  • plik DXB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DXB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DXB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DXB
DXB do DWG