• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik GIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Graphics Interchange File Format N/A

Co to jest plik GIF?

Plik GIF to plik graficzny często używany do grafiki internetowej. Może zawierać do 256 indeksowanych kolorów z paletą kolorów, która może być z góry określonym zestawem kolorów lub może być dostosowana do kolorów obrazu. Pliki GIF są zapisywane w formacie bezstratnym, co oznacza, że ​​jasność obrazu nie jest zagrożona kompresją GIF.

GIF to wspólny format grafiki internetowej, w szczególności małych obrazów i obrazów zawierających tekst, na przykład przycisków nawigacyjnych. Obrazy JPEG (.JPG) są lepsze do wyświetlania zdjęć, ponieważ nie są ograniczone do liczby kolorów, które mogą wyświetlać.

Obrazy GIF mogą być animowane i zapisywane jako "animowane GIF", które często są używane do wyświetlania podstawowych animacji na stronach internetowych. Mogą też zawierać przezroczyste piksele, które pozwalają im łączyć się z różnymi kolorami. Jednak piksele w obrazie GIF muszą być w pełni przezroczyste lub w pełni nieprzezroczyste, dzięki czemu nie można wyblaknąć obrazu .PNG.

Wyświetl definicję GIF.

Jak otworzyć plik GIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GIF

Inne problemy z plikiem GIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GIF:

  • plik GIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku GIF
GIF do PDFGIF do BMPGIF do DJVUGIF do EPFGIF do JPGGIF do ODGGIF do PNGGIF do PSD