• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik BMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Standard Windows Bitmap Image (also OS/2) N/A

Co to jest plik BMP?

Plik BMP jest nieskompresowanym obrazem rastrowym składającym się z prostokątnej siatki pikseli. Zawiera nagłówek pliku (identyfikator bitmapowy, rozmiar pliku, szerokość, wysokość, opcje kolorów i punkt początkowy danych bitmapowych) oraz piksele bitmapowe, każdy inny kolor.

Pliki BMP mogą zawierać różne poziomy głębokości kolorów na piksel, w zależności od liczby bitów na piksel określony w nagłówku pliku. Mogą być przechowywane w skali szarości.

Jak otworzyć plik BMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BMP

Inne problemy z plikiem BMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BMP:

  • plik BMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku BMP
BMP do CDRBMP do DDSBMP do DJVBMP do DJVUBMP do EMZBMP do EPFBMP do EPSBMP do GIFBMP do ICONBMP do ICONTAINERBMP do JPGBMP do PDFBMP do PNGBMP do PSDBMP do TIFBMP do WMF