• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik TIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Aldus Tagged Image File Format (TIFF) Bitmap Image N/A

Co to jest plik TIF?

Plik TIF to plik obrazu zapisany w wysokiej jakości formacie graficznym. Często jest używany do przechowywania obrazów w wielu kolorach, takich jak zdjęcia cyfrowe i obejmuje obsługę warstw i wielu stron.

Pliki TIFF można zapisywać w formacie nieskompresowanym (bezstratnym) lub mogą zawierać kompresję .JPEG (lossy). Mogą też używać bezstratnej kompresji LZW, co zmniejsza rozmiar pliku TIFF, ale nie zmniejsza jakości obrazu. TIF jest skrótem od "TIFF".

Zobacz definicję TIFF.

Jak otworzyć plik TIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TIF

Inne problemy z plikiem TIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TIF:

  • plik TIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TIF
TIF do JPGTIF do BMPTIF do DJVTIF do DJVUTIF do ICONTIF do ODG