• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Paintbrush Bitmap Image ZSoft

Co to jest plik PCX?

Raster format obrazu opracowany przez ZSoft. Stało się jednym z oryginalnych formatów obrazu bitmapowego dla platformy DOS / Windows. Obsługuje 24-bitowe obrazy kolorowe, 8-bitowe odcienie szarości i indeksowane obrazy kolorowe oraz 1-bitowe obrazy czarno-białe. Skompresowany przy użyciu kodowania RLE.

Format pliku PCX został w większości zastąpiony nowymi formatami obrazu, ale nadal używany przez niektóre aplikacje faksowania i skanowania. Wielofunkcyjne dokumenty faksowe PCX korzystają z rozszerzenia .DCX.

Jak otworzyć plik PCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCX

Inne problemy z plikiem PCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCX:

  • plik PCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PCX
PCX do EMZPCX do EPFPCX do ODGPCX do PDF