• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ECM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ECM. Jeżeli chcesz otworzyć plik ECM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ECM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ECM Disc Image Neill Corlett

Co to jest plik ECM?

Obraz dysku utworzony w formacie Modeler kodu błędów (ECM). Zapisuje obraz dysku, usuwając zbędne kody korekcji błędów i sumy kontrolne. Umożliwia zmniejszenie rozmiaru obrazu CD w celu transmisji przez Internet. Często używany do kompresji obrazów dysków konsoli do gier.

Pliki ECM są tworzone z obrazów dysku, takich jak pliki .BIN, .CDI, .NRG i .CCD. Po zakodowaniu do formatu ECM plik ECM może zostać skompresowany przy użyciu kompresji .RAR lub innego algorytmu kompresji. Powstałe skompresowane rozmiary mogą być o 15-20% mniejsze niż kompresja w pełnym formacie.

Aby przywrócić oryginalny obraz CD z skompresowanego pliku ECM (eG, image.Nrg.Ecm.Rar), najpierw rozpakuj plik do surowego pliku ECM, a następnie przywróć oryginalne obrazy CD z pliku ECM przy użyciu oprogramowania ECM, zawiera program dekompresyjny o nazwie unecm.Exe.

Jak otworzyć plik ECM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ECM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ECM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ECM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ECM

Inne problemy z plikiem ECM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ECM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ECM:

  • plik ECM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ECM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ECM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik