• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDC. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kryptel (Lite) Decoder/Encoder Format Inv Softworks

Co to jest plik EDC?

Plik zaszyfrowany przez Kryptel Lite, program służący do bezpiecznego przechowywania i tworzenia kopii zapasowych plików za pomocą szyfrowania AES (Advanced Encryption Standard). Zawiera zaszyfrowaną zawartość pliku źródłowego. Służy do ochrony poszczególnych plików w celu zapewnienia bezpiecznej pamięci masowej.

Po zainstalowaniu programu Kryptel Lite pliki można zaszyfrować w plikach EDC w systemie Windows, klikając je prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Szyfrowanie. Mogą być odszyfrowane przy użyciu wstępnie zdefiniowanego hasła.

Jak otworzyć plik EDC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDC

Inne problemy z plikiem EDC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDC:

  • plik EDC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik