• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDI. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EDI Engine Electronic Data Interchange Format N/A

Co to jest plik EDI?

Plik danych sformatowany przy użyciu jednej z kilku standardów Electronic Data Interchange (EDI). Zawiera uporządkowane dane zapisane w formacie zwykłego tekstu. Przeznaczony do przesyłania danych między wieloma organizacjami.

Oto kilka popularnych formatów EDI:

cXML xCBL ebXML CSV ANSI X12 EDIFACT EDIFACT (technologia informacyjna) EDITRANS (Transport) ETIS (telekomunikacja)

Ponieważ istnieje kilka standardów EDI, żaden pojedynczy program nie jest przeznaczony do otwierania wszystkich plików EDI. Dlatego programy poniżej nie są gwarantowane, aby otworzyć wszystkie pliki EDI. Podczas wysyłania i pliku EDI nadawca powinien zawsze potwierdzić, że organizacja przyjmująca korzysta z tej samej normy EDI.

Jak otworzyć plik EDI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDI

Inne problemy z plikiem EDI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDI:

  • plik EDI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik