• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DNG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DNG. Jeżeli chcesz otworzyć plik DNG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DNG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Digital Negative Format Adobe Systems

Co to jest plik DNG?

Uniwersalny format obrazu RAW do zapisywania cyfrowych zdjęć w formacie nieskompresowanym. Opracowany przez Adobe Systems jako format archiwalny RAW i jest obsługiwany przez wiele programów do przeglądania zdjęć i edycji zdjęć.

Więcej informacji o specyfikacji DNG firmy Adobe.

Pliki DNG można wyświetlać bezpośrednio w systemie Windows za pomocą kodeka Arfry Imaging DNG.

Jak otworzyć plik DNG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DNG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DNG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DNG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DNG

Inne problemy z plikiem DNG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DNG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DNG:

  • plik DNG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DNG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DNG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik