• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CR2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CR2. Jeżeli chcesz otworzyć plik CR2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CR2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Canon Digital Camera RAW Image Format Version 2.0 Canon

Co to jest plik CR2?

Plik CR2 jest surowym obrazem aparatu utworzonym przez aparaty cyfrowe Canon. Zapisuje nieskompresowane dane obrazu dokładnie tak, jak zostało to zrobione przez CCD. Pliki CR2 można dostosować do balansu bieli i ekspozycji przy użyciu kilku programów do edycji obrazu, w tym oprogramowania dołączonego do zakupów aparatów cyfrowych firmy Canon.

Pliki CR2 są zapisywane w formacie określonym w specyfikacji TIFF. Niektóre wcześniejsze wersje aparatów cyfrowych firmy Canon również korzystają z formatu .CRW, który oparty jest na formacie obrazu na aparacie (CIFF).

Jak otworzyć plik CR2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CR2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CR2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CR2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CR2

Inne problemy z plikiem CR2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CR2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CR2:

  • plik CR2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CR2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CR2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CR2
CR2 do JPGCR2 do BMPCR2 do GIFCR2 do JPEGCR2 do PNGCR2 do PSBCR2 do PSDCR2 do RAW