• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XPM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XPM. Jeżeli chcesz otworzyć plik XPM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XPM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
X11 Pixmap Graphic N/A

Co to jest plik XPM?

Obraz bitmapowy używany przez system X Windows, a (GUI) używany do uruchamiania komputerów z klientami sieciowymi. Obsługuje monochromatyczne, szare i kolorowe dane pixmap. Umieszcza pixmapy jako statyczne tablice znaków w języku programowania C.

Pliki XPM zostały zaprojektowane w celu rozszerzenia plików .XBM. Oba typy obrazów mogą być dołączone do kodu źródłowego programu C i skompilowane bezpośrednio do aplikacji z kompilatorem C.

Jak otworzyć plik XPM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XPM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XPM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XPM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XPM

Inne problemy z plikiem XPM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XPM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XPM:

  • plik XPM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XPM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XPM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik