• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLT. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 97 To 2003 Workbook Template Format Microsoft

Co to jest plik XLT?

Plik XLT to szablon utworzony przez program Microsoft Excel, aplikację arkusza kalkulacyjnego dołączoną do pakietu Microsoft Office. Zawiera domyślne formatowanie i dane dla arkusza kalkulacyjnego i służy jako podstawa do tworzenia nowych plików .XLS. Pliki XLT są zapisywane w formacie pliku binarnego programu Excel, który był podstawowym formatem, dopóki format Office Open XML (rozszerzenie pliku .XLTX) nie został zastąpiony programem Excel 2007 dla systemu Windows i 2008 dla komputerów Macintosh.

Pliki XLT są instalowane z programem Excel, umożliwiając tworzenie dokumentów, takich jak planiści budżetu, kalendarze i faktury z szablonów z wcześniej zdefiniowanym formatowaniem. Można również tworzyć własne niestandardowe szablony do odtwarzania skoroszytów lub arkuszy roboczych dostosowanych do Twoich potrzeb.

Excel jest najpopularniejszą aplikacją kalkulacyjną na świecie. Chodzi o każdą edycję pakietu Microsoft Office i jest używany w środowiskach domowych, akademickich i biznesowych.

Chociaż pliki XLT zostały zastąpione plikiem XLTX, są nadal obsługiwane przez program Excel 2007 lub nowszy.

Jak otworzyć plik XLT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLT

Inne problemy z plikiem XLT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLT:

  • plik XLT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik