• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WMF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WMF. Jeżeli chcesz otworzyć plik WMF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WMF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Metafile Format Microsoft

Co to jest plik WMF?

Własny format grafiki systemu Windows opracowany przez firmę Microsoft. Zawiera szereg operacji rysowania, w tym polecenia rysowania linii, okręgów i prostokątów. Może również zawierać operacje rysowania bitmapy. Używany głównie do zdjęć wektorowych, ale może również zawierać grafikę rastrową.

Pliki WMF pojawiły się w 1988 roku z wydaniem systemu Windows 2.0. Firma Microsoft opublikowała później specyfikację formatu pliku WMF z wydaniem systemu Windows 3.1 w 1992 r., A następnie wydała późniejszą specyfikację w 2006 roku.

Pliki WMF zostały w większości zastąpione bardziej standardowymi formatami, takimi jak JPG i .GIF. Format WMF jest obsługiwany przez różne programy, w tym Windows Photo Viewer firmy Microsoft, który jest dołączony do systemu Windows 7.

Jak otworzyć plik WMF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WMF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WMF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WMF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WMF

Inne problemy z plikiem WMF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WMF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WMF:

  • plik WMF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WMF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WMF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WMF
WMF do AI4WMF do PNG