• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TIFF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TIFF. Jeżeli chcesz otworzyć plik TIFF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TIFF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Aldus Tagged Image File Format (TIFF) Bitmap Image Adobe Systems

Co to jest plik TIFF?

Plik TIFF to kontener graficzny, który przechowuje obrazy rastrowe. Może zawierać wysokiej jakości grafikę obsługującą głębia kolorów od 1 do 24-bitowego i obsługuje zarówno kompresję stratną, jak i bezstratną. Pliki TIFF obsługują również wiele warstw i stron.

Pliki TIFF zostały zaprojektowane jako standardowy format obrazu, który pozwala zapisywać kolorowe obrazy wysokiej jakości na wielu platformach komputerowych. Są one powszechnie widziane z rozszerzeniem .TIF.

Format TIFF został opracowany przez Aldusa, który połączył się z firmą Adobe Systems w 1994 roku.

Jak otworzyć plik TIFF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TIFF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TIFF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TIFF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TIFF

Inne problemy z plikiem TIFF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TIFF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TIFF:

  • plik TIFF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TIFF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TIFF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TIFF
TIFF do DJVUTIFF do DJVTIFF do DWGTIFF do GIFTIFF do JPEGTIFF do JPGTIFF do ODGTIFF do PNG