• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PSD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PSD. Jeżeli chcesz otworzyć plik PSD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PSD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Graphics Format Adobe Systems

Co to jest plik PSD?

Plik PSD to plik obrazu stworzony przez program Adobe Photoshop, profesjonalny program do edytowania zdjęć, często używany do poprawy zdjęć cyfrowych i tworzenia grafiki internetowej. Jest to macierzysty format służący do zapisywania plików w programie Photoshop. Pliki PSD mogą obejmować warstwy obrazu, warstwy dopasowania, maski warstw, adnotacje, informacje o plikach, słowa kluczowe i inne elementy specyficzne dla programu Photoshop. Są one powszechnie tworzone i dzielone między specjalistów grafików.

Możesz modyfikować warstwy PSD i inne elementy, takie jak obrazy, kształty, tekst i efekty. Format PSD obsługuje tryby RGB, CMYK, odcienie szarości, monochromatyczne, duotone, indeksowane, tryby kolorów Lab i wielokanałowe tryby kolorów. Tryb koloru można zmienić w obrazie & rarr. Podmenu trybu. Gdy jesteś gotowy, aby opublikować obraz, możesz go wyeksportować do standardowych formatów graficznych, np. .JPEG, .GIF i .PNG.

Podczas gdy pliki PSD są zapisywane w zastrzeżonym formacie, można je otworzyć bezpośrednio z przeglądarką Apple Preview, która jest dołączona do systemu OS X. Można je otworzyć także za pomocą programów mediów dołączonych do systemu Windows, jeśli prawidłowy kodek kodeks, na przykład kodeka Ardfry PSD, zainstalowany. Przykłady to Eksplorator Windows, Windows Photo Viewer i Windows Media Center.

Jaka jest struktura danych pliku PSD?

Format pliku Photoshop jest podzielony na pięć głównych części: Nagłówek plików - zawiera podstawowe właściwości obrazu, takie jak wersja, liczba kanałów w obrazie, liczba bitów na kanał, wysokość pikseli i szerokość obrazu oraz kolor tryb pliku (mapa bitowa, szarość, RGB, CMYK, wielokanałowe, indeksowane, duotone i lab). Dane trybu kolorowego - określa długość danych koloru, która jest ustawiona na 0, chyba że tryb kolorowy jest indeksowany lub duotony, jak określono w nagłówku pliku. Jeśli tak jest, w tej sekcji przechowywane są również dane o kolorach indeksowanych kolorach i duotonach. Zasoby obrazu - określa długość sekcji zasobów obrazu i zasobów obrazu, która jest serią bloków z identyfikatorem zasobu, który wskazuje typ danych przechowywanych w bloku. Bloki te są używane do przechowywania danych innych niż pikselowe powiązanych z obrazem, takich jak ścieżki narzędzi pióra lub ołówka. Informacje o warstwach i maskach - zawierają informacje o warstwach i maskach, które zawierają liczbę warstw, kanałów w warstwach, zakresy mieszania, klucze warstwy dopasowania, warstwy efektów i parametry maski. Dane obrazu - zawiera rzeczywiste dane obrazu i metodę kompresji danych oraz dane pikseli obrazu. Różnymi metodami kompresji mogą być surowe dane obrazu, kompresja RLE, Zip bez przewidywania lub Zip z przewidywaniem.

Jak otworzyć plik PSD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PSD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PSD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PSD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PSD

Inne problemy z plikiem PSD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PSD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PSD:

  • plik PSD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PSD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PSD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PSD
PSD do AIPSD do BMPPSD do EMZPSD do GIFPSD do INDDPSD do JPGPSD do PNG