• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OGM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OGM. Jeżeli chcesz otworzyć plik OGM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OGM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ogg Vorbis Media Format N/A

Co to jest plik OGM?

Skompresowany plik wideo, który wykorzystuje zmienioną formę pliku Ogg z Xiph.Org. Obsługuje odtwarzanie zawartości wideo zawierającej filtry DirectShow. Utworzono jako rozszerzenie specyfikacji Ogg, dzięki czemu program Windows Media Player (starsze wersje) i inne programy mogłyby łatwo odtwarzać pliki wideo i audio Ogg.

Xiph.Org, właściciel i twórca specyfikacji Ogg, nie obsługuje formatu OGM, ponieważ znajduje się poza specyfikacją Ogg. Format OGM różni się od formatu plików .OGG i .OGV.

Jak otworzyć plik OGM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OGM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OGM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OGM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OGM

Inne problemy z plikiem OGM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OGM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OGM:

  • plik OGM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OGM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OGM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik