• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MP4

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MP4. Jeżeli chcesz otworzyć plik MP4, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MP4

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MPEG-4 Video File Format Moving Picture Experts Group

Co to jest plik MP4?

Plik MP4 to plik multimedialny powszechnie używany do przechowywania filmu lub klipu wideo, ale może zawierać napisy lub obrazy. MP4 jest krótki do MPEG-4 Część 14, która jest formatem kontenera oparta na formacie plików QuickTime (QTFF) używanym przez pliki .MOV i .QT.

Pliki MP4 wykorzystują kompresję MPEG-4, standard opracowany przez Grupę Ekspertów Ruchu Fotograficznego (MPEG). Ten format obejmuje oddzielne kompresowanie ścieżek audio i wideo. Wideo jest kompresowane kodowaniem wideo MPEG-4 i dźwięk jest kompresowany przy użyciu kompresji AAC, która jest tego samego typu kompresji audio używana w plikach AAC.

Duża popularność formatu MP4 można przypisać do sklepu iTunes Store w firmie Apple, ponieważ format ten jest używany do dystrybucji wielu mediów pobieranych z magazynu. Format MP4 jest powszechnie używany do transmisji strumieniowej wideo w Internecie i jest obsługiwany przez szeroki zakres programów wideo i różnych urządzeń.

Jak otworzyć plik MP4?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MP4 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MP4 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MP4 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MP4

Inne problemy z plikiem MP4

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MP4 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MP4:

  • plik MP4 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MP4 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MP4 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MP4
MP4 do BIKMP4 do 3GPMP4 do AACMP4 do AVIMP4 do CDAMP4 do DASHMP4 do DVR-MSMP4 do FLVMP4 do M2TSMP4 do M4VMP4 do MKVMP4 do MOVMP4 do MP3MP4 do MPEGMP4 do MPGMP4 do MTSMP4 do OGGMP4 do SWFMP4 do TSMP4 do VOBMP4 do WMAMP4 do WMVMP4 do XVID