• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AVI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AVI. Jeżeli chcesz otworzyć plik AVI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AVI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Audio Video Interleave Movie Format Microsoft

Co to jest plik AVI?

Plik AVI to plik zapisany w formacie kontenera multimedialnego stworzony przez firmę Microsoft. Przechowuje dane wideo i audio, które mogą być szyfrowane w różnych koderach takich jak DivX i XviD. Pliki AVI zazwyczaj używają mniej kompresji niż podobne formaty, takie jak .MPEG i .MOV.

Format AVI oparty jest na formacie RIFF (Resource Interchange File Format), który jest formatem pojemności, który został wydany w 1991 roku w celu przechowywania multimediów. Format AVI został wprowadzony rok później w 1992 roku przez firmę Microsoft i jest obsługiwany przez różnych odtwarzaczy wideo. Jednak odtwarzacz musi obsługiwać kodek używany do kodowania danych wideo. Aby uzyskać dodatkowe informacje, zobacz artykuł pomocy FileInfo.Com Odtwarzanie plików AVI.

Jak otworzyć plik AVI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AVI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AVI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AVI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AVI

Inne problemy z plikiem AVI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AVI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AVI:

  • plik AVI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AVI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AVI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku AVI
AVI do BIKAVI do 3G2AVI do 3GPAVI do 3GPPAVI do 3GPP2AVI do ASFAVI do DASHAVI do DVR-MSAVI do F4VAVI do H263AVI do H264AVI do M2SAVI do M2TSAVI do M4VAVI do MJPGAVI do MKVAVI do MOVAVI do MP3AVI do MP4AVI do MPEGAVI do MPGAVI do MPG2AVI do MPG4AVI do MTSAVI do OGVAVI do SWFAVI do TPDAVI do TRPAVI do WMVAVI do XVID