• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DXF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DXF. Jeżeli chcesz otworzyć plik DXF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DXF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD DXF Drawing Exchange Format Autodesk

Co to jest plik DXF?

Plik DXF to plik danych zapisany w formacie opracowanym przez firmę Autodesk i używany do plików grafiki CAD (komputerowo wspomagany), na przykład dokumentów programu AutoCAD. Pliki DXF są podobne do plików .DWG, ale są bardziej kompatybilne z innymi programami, ponieważ są one w formacie ASCII (tekstowym).

Format DXF został opracowany jako uniwersalny format, dzięki czemu dokumenty programu AutoCAD można łatwiej otworzyć przy użyciu innych programów. Na przykład Edytor klocków hamujących może eksportować modele 3D jako pliki DXF, które można otwierać i edytować przy użyciu innych aplikacji do modelowania 3D.

Jak otworzyć plik DXF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DXF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DXF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DXF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DXF

Inne problemy z plikiem DXF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DXF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DXF:

  • plik DXF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DXF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DXF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DXF
DXF do OBJDXF do DWG