• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Digital Interface Format Microsoft

Co to jest plik DIF?

Plik DIF to arkusz kalkulacyjny obsługiwany przez oprogramowanie arkusza kalkulacyjnego, takie jak Microsoft Excel i Access i Apache OpenOffice Calc. Zawiera dane arkusza kalkulacyjnego eksportowane z programu. Pliki DIF są zapisywane w tekście ASCII, co oznacza, że ​​można je przeglądać i edytować za pomocą edytora tekstowego.

DIF oznacza format wymiany danych i jest standardowym formatem eksportu arkuszy kalkulacyjnych, który jest powszechnie obsługiwany. Celem plików DIF jest umożliwienie użytkownikom eksportowania danych z arkusza kalkulacyjnego w formacie, który można zaimportować za pomocą różnych programów.

Jednym z ograniczeń tego formatu jest brak obsługi wielu arkuszy kalkulacyjnych. Oznacza to, że plik DIF może przechowywać tylko jeden arkusz kalkulacyjny. Dlatego jeśli musisz wyeksportować wiele arkuszy kalkulacyjnych w formacie DIF, musisz utworzyć wiele plików DIF.

Jak otworzyć plik DIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIF

Inne problemy z plikiem DIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIF:

  • plik DIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DIF
DIF do CSV