• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CGM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CGM. Jeżeli chcesz otworzyć plik CGM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CGM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Computer Graphics Metafile N/A

Co to jest plik CGM?

Format grafiki wektorowej przeznaczony do obsługi wielu aplikacji graficznych. Początkowo stosowany do bibliotek clipart, ale nowsze wersje (w oparciu o standard ISO / IEC 8632) są obecnie powszechnie używane do rysunków CAD.

Pliki CGM są szyfrowane przy użyciu jednej z trzech różnych metod:

Kodowanie binarne - standardowe kodowanie plików, które umożliwia szybkie i skuteczne odczytywanie plików. Kodowanie znaków - produkuje najmniejszy rozmiar pliku, co oszczędza miejsce na dysku i umożliwia szybsze przesyłanie danych. Kodowanie tekstu w tle - umożliwia użytkownikom odczytywanie i rozumienie zawartości pliku i modyfikowanie pliku przy użyciu podstawowego edytora tekstu.

Jak otworzyć plik CGM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CGM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CGM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CGM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CGM

Inne problemy z plikiem CGM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CGM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CGM:

  • plik CGM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CGM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CGM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CGM
CGM do PDFCGM do DWGCGM do JPG