• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BIN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BIN. Jeżeli chcesz otworzyć plik BIN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BIN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CD/DVD Binary Image Format N/A

Co to jest plik BIN?

Obraz dysku utworzony z dysku optycznego. Zapisuje dane binarne skopiowane z dysku CD lub DVD. Może być zamontowany przez komputer i rozpoznawany jako dysk fizyczny. Podobny do standardowego formatu dysku .ISO.

Pliki BIN są często zapisywane razem z innymi plikami metadanych opisującymi zawartość dysku. Na przykład są one często zapisywane za pomocą pliku .CUE opisującego kolejność danych w obrazie binarnym.

Jeśli plik BIN nie zostanie otwarty, może zostać otwarty przez niektóre narzędzia dyskowe, zmieniając rozszerzenie z ".Bin" na ".Iso."

Jak otworzyć plik BIN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BIN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BIN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BIN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BIN

Inne problemy z plikiem BIN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BIN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BIN:

  • plik BIN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BIN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BIN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku BIN
BIN do IMGBIN do B5TBIN do C2DBIN do CCDBIN do DAABIN do DMGBIN do ISOBIN do ISZBIN do NRGBIN do UIFBIN do VCD