• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLSX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLSX. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLSX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLSX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 2007, Excel 2010 And Excel 2013 Open XML Workbook Format Microsoft

Co to jest plik XLSX?

Plik XLSX to arkusz kalkulacyjny Excel utworzony przez program Microsoft Excel lub inny program arkusza kalkulacyjnego, na przykład OpenOffice Calc lub Apple Numbers. Przechowuje dane w arkuszach, które zawierają komórki rozmieszczone w siatce wierszy i kolumn, a także mogą zawierać wykresy, funkcje matematyczne, style i formatowanie. Pliki XLSX są powszechnie używane do przechowywania danych finansowych i tworzenia prostych lub złożonych modeli matematycznych.

Pliki XLSX są tworzone przy użyciu standardów Open XML, które zostały wprowadzone w pakiecie Microsoft Office 2007. Są one przechowywane jako skompresowane archiwum Zip, zawierające kolekcję pojedynczych plików. Archiwum zawiera plik [Content_Types] .Xml, który opisuje arkusz kalkulacyjny oraz plik XML dla każdego arkusza roboczego w arkuszu kalkulacyjnym.

Każda komórka w arkuszu kalkulacyjnym XLSX może być sformatowana indywidualnie. Na przykład komórki mogą zawierać liczbę, tekst, walutę lub inny format, a także kolor, styl obramowania, czcionkę i rozmiar niestandardowy. Komórki mogą odwoływać się do innych komórek w celu obliczenia uzyskanej wartości.

Pliki XLSX można otwierać w programie Excel 2007 lub nowszym. Są one również wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi wersjami programu Excel za pomocą obsługi składnika Open XML.

Workbook1.Xlsx - domyślna nazwa pliku Microsoft Excel zawiera nowe skoroszyty rozpoczynające się od programu Excel 2007.

Jak otworzyć plik XLSX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLSX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLSX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLSX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLSX

Inne problemy z plikiem XLSX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLSX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLSX:

  • plik XLSX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLSX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLSX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku XLSX
XLSX do MDBXLSX do ACCDBXLSX do CSVXLSX do DOCXLSX do DOCXXLSX do HTMXLSX do HTMLXLSX do NUMBERSXLSX do ODSXLSX do OTSXLSX do PDFXLSX do QPWXLSX do WB1XLSX do WQ1XLSX do XLMXXLSX do XLSXLSX do XLSBXLSX do XLSMXLSX do XLT