• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLS. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 97 To 2003 Workbook Format Microsoft

Co to jest plik XLS?

Plik XLS to plik arkusza kalkulacyjnego utworzony przez program Microsoft Excel lub inny program arkusza kalkulacyjnego, na przykład OpenOffice Calc lub Apple Numbers. Przechowuje dane w arkuszach, wykresach i makrach. Pliki XLS są zapisywane w formacie pliku binarnego programu Excel, który był podstawowym formatem, dopóki format Office Open XML (rozszerzenie pliku .XLSX) nie został zastąpiony programem Excel 2007.

Arkusz kalkulacyjny XLS służy do organizowania, analizowania, manipulowania i wizualizacji danych. Arkusz kalkulacyjny składa się zazwyczaj z tabeli z wierszami i kolumnami. Komórki tabeli w pliku mogą zawierać ręcznie wprowadzone dane lub wyniki obliczone na podstawie danych z innych komórek.

Excel jest najpopularniejszą aplikacją kalkulacyjną na świecie. Chodzi o każdą edycję pakietu Microsoft Office i jest używany w środowiskach domowych, akademickich i biznesowych.

Jeśli pracujesz w środowisku biurowym najprawdopodobniej zobaczysz i otworzyłeś plik XLS. Choć użytkownicy programu Excel przede wszystkim zapisują arkusze kalkulacyjne w formacie pakietu Office Open XML (pliki XLSX), które zastąpiły format XLS. Jednak program Excel nadal obsługuje format XLS.

Workbook1.Xls - domyślna nazwa pliku Microsoft Excel zawiera nowe arkusze kalkulacyjne przed programem Excel 2007, które tworzy nowe arkusze kalkulacyjne z nazwą pliku Workbook1.Xlsx.

Jak otworzyć plik XLS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLS

Inne problemy z plikiem XLS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLS:

  • plik XLS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku XLS
XLS do NUMBERSXLS do CSVXLS do DOCXLS do DOCXXLS do ODSXLS do PDFXLS do XLSX