• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku STEP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem STEP. Jeżeli chcesz otworzyć plik STEP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku STEP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ISO-10303 STEP Product Data N/A

Co to jest plik STEP?

Plik STEP jest plikiem modelu 3D sformatowanym w formacie STEP (standardowa wymiana danych o produkcie), standardowym formacie wymiany ISO. Zawiera trójwymiarowe dane w formacie, który może być rozpoznany przez wiele programów.

W branży CAD trudne może być udostępnienie modeli między użytkownikami z różnymi systemami CAD. Format rozwiązania STEP został opracowany jako rozwiązanie tego problemu. Został on zaprojektowany do użycia w podobny sposób jak format .PDF jest używany do zapisywania dokumentów w szeroko obsługiwanym formacie. Prawdopodobnie najprawdopodobniej zobaczysz plik, gdy zostanie on wysłany przez innego użytkownika CAD, który udostępni model 3D, który możesz przeglądać przy użyciu różnych programów CAD.

Format STEP to pliki modelu STEP często używają rozszerzenia pliku .STP.

Jak otworzyć plik STEP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku STEP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi STEP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem STEP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik STEP

Inne problemy z plikiem STEP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem STEP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami STEP:

  • plik STEP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku STEP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik STEP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku STEP
STEP do DWGSTEP do 3DXMLSTEP do STP