• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAS. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sun Raster Bitmap Format Sun Microsystems

Co to jest plik RAS?

Format obrazu rastrowego używany przez komputery Sun Microsystems, zazwyczaj tworzone na stacji roboczej systemu Unix. Obsługuje 1, 8, 24 i 32 bity na piksel. Może być nieskompresowany lub kompresowany przy użyciu kompresji RLE. Uznawany przez większość programów do przeglądania zdjęć.

Jak otworzyć plik RAS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAS

Inne problemy z plikiem RAS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAS:

  • plik RAS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik