• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PICT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PICT. Jeżeli chcesz otworzyć plik PICT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PICT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bitmap Graphics File Format Apple

Co to jest plik PICT?

Plik obrazu zapisany w formacie Macintosh PICT. Mogą zawierać zarówno dane wektorowe, jak i bitmapowe i mogą korzystać z tysięcy kolorów. Obsługuje również kodowanie RLE (kodowanie długości) i kompresję JPEG w celu zmniejszenia rozmiaru pliku.

Pliki PICT często używają rozszerzenia pliku .PCT, zwłaszcza na platformie Windows.

Jak otworzyć plik PICT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PICT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PICT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PICT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PICT

Inne problemy z plikiem PICT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PICT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PICT:

  • plik PICT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PICT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PICT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik