• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCV. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MozBackup Backup Format MozBackup

Co to jest plik PCV?

Plik kopii zapasowej skopiowany przez MozBackup - bezpłatne narzędzie służące do tworzenia kopii zapasowych i przywracania profili użytkownika dla Mozilli Thunderbird, Firefox, Mozilla Suite i Netscape. Zapisano w skompresowanym formacie .ZIP i zawiera zakładki, wiadomości e-mail, kontakty i inne dane profilu.

Możesz decompressować plik PCV ręcznie, zmieniając rozszerzenie ".Pcv" na ".Zip" i rozpakuj plik z programem dekompresyjnym, takim jak WinZip. Jeśli jednak wiesz, co zrobić z wyodrębnionymi plikami, może to nie być przydatne w procesie przywracania. Z tego względu najlepiej traktować pliki PCV jako "czarne pudełko" i otwierać je tylko z wykorzystaniem pliku MozBackup.

Jak otworzyć plik PCV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCV

Inne problemy z plikiem PCV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCV:

  • plik PCV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik