• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ISO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ISO. Jeżeli chcesz otworzyć plik ISO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ISO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CD/DVD/HD DVD/Blu-ray Disc ISO Binary Image Format N/A

Co to jest plik ISO?

Plik ISO to wspólny format dysku CD lub DVD w oparciu o standard ISO-9660. Zawiera dokładny duplikat danych z oryginalnego dysku, który zawiera dane zapisane na dysku oraz informacje o systemie plików, takie jak struktury katalogów, atrybuty plików i kod rozruchowy. Pliki ISO są często używane do tworzenia kopii płyt CD i DVD.

Pliki ISO są przydatne do kopiowania lub tworzenia kopii zapasowych płyt CD i DVD, ponieważ kopiują wszystkie dane dokładnie z dysku. Jest inaczej niż kopiowanie wszystkich plików z dysku, ponieważ informacje o nagłówku płyty są tracone w procesie kopiowania. Plik ISO może zostać użyty do przywrócenia płyty dokładnie do oryginalnej wersji.

Windows 7 zawiera narzędzie o nazwie Nagrywarka dysków systemu Windows, która umożliwia nagrywanie obrazów ISO na płyty CD i DVD. Narzędzie znajduje się w katalogu WindowsSystem32 i ma nazwę isoburn.Exe.

Niektóre pliki ISO mogą być ładowane przez Sony PSP za pomocą narzędzia Fast Loader.

Jak otworzyć plik ISO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ISO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ISO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ISO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ISO

Inne problemy z plikiem ISO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ISO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ISO:

  • plik ISO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ISO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ISO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ISO
ISO do CDIISO do B5TISO do BINISO do C2DISO do CCDISO do DAAISO do DAOISO do DMGISO do IMGISO do ISZISO do MDFISO do MDXISO do NDIFISO do NRGISO do UDFISO do UIFISO do ZIP