• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IGS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IGS. Jeżeli chcesz otworzyć plik IGS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IGS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
IGES ASCII CAD Format N/A

Co to jest plik IGS?

Format grafiki wektorowej 2D / 3D oparty na specyfikacji programu Initial Graphics Exchange Specification (IGES). Używany przez wiele programów CAD jako standardowy format ASCII do zapisywania i eksportowania danych wektorowych. Może przechowywać modele szkieletów, reprezentacje powierzchni lub obiektów stałych, schematy obwodów i inne obiekty.

Format IGES został wprowadzony w 1979 roku i stał się standardem do przenoszenia modeli trójwymiarowych pomiędzy programami CAD. W ostatnich latach został on jednak zastąpiony nowym formatem .STP.

Jak otworzyć plik IGS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IGS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IGS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IGS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IGS

Inne problemy z plikiem IGS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IGS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IGS:

  • plik IGS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IGS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IGS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IGS
IGS do DWGIGS do 3DMAPIGS do 3DVIGS do 3DXMLIGS do ASATIGS do ASCIGS do CATDRAWING