• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DDS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DDS. Jeżeli chcesz otworzyć plik DDS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DDS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DirectDraw Surface Format Microsoft

Co to jest plik DDS?

Plik DDS to plik obrazu zapisany w formacie obrazu rastrowego używanym przez firmę Microsoft DirectX do przechowywania tekstur i środowisk. Może przechowywać skompresowane i nieskompresowane formaty pikseli i czasami służy do przechowywania tła pulpitu systemu Windows lub tapet. Pliki DDS są również używane do teksturowania modeli urządzeń wideo.

Jak otworzyć plik DDS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DDS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DDS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DDS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DDS

Inne problemy z plikiem DDS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DDS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DDS:

  • plik DDS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DDS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DDS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik