• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ARW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ARW. Jeżeli chcesz otworzyć plik ARW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ARW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sony Digital Camera RAW Image Format Sony

Co to jest plik ARW?

Cyfrowe zdjęcie zrobione przez aparat cyfrowy Sony i oparte na specyfikacji TIFF. Zawiera czyste, nieskompresowane dane obrazu zapisane przez CCD aparatu. Może być dostosowany przy użyciu oprogramowania do edycji obrazu przed eksportowaniem do popularnych formatów rastrowych, np. .JPG lub .TIFF.

Różne modele aparatów Sony mogą przechowywać RAW przy użyciu tego samego rozszerzenia ".Arw", ale w innym formacie. Dzieje się tak, ponieważ CCD na jednym modelu aparatu może różnić się od matrycy CCD innej kamery. Dlatego należy sprawdzić dokumentację oprogramowania do edycji zdjęć przed przyjęciem, że obsługuje określony model aparatu.

Aparat Sony A i Sony Camera B mogą używać rozszerzenia ".Arw", ale mogą używać innego formatu RAW.

Jak otworzyć plik ARW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ARW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ARW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ARW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ARW

Inne problemy z plikiem ARW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ARW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ARW:

  • plik ARW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ARW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ARW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ARW
ARW do NEF