• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XCF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XCF. Jeżeli chcesz otworzyć plik XCF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XCF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GIMP XCF Bitmap Image Format GIMP

Co to jest plik XCF?

Plik obrazu utworzony przez program GNU Image Manipulation Program (GIMP), darmowy program do edycji zdjęć. Zapisuje warstwy, kanały, ścieżki, prowadnice i bieżący wybór, gdy są zapisywane.

XCF oznacza "eXperimental Computing Facility", czyli grupę studentów, głównie studentów, zainteresowanych promocją Informatyki.

Jak otworzyć plik XCF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XCF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XCF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XCF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XCF

Inne problemy z plikiem XCF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XCF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XCF:

  • plik XCF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XCF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XCF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik