• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku X3F

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem X3F. Jeżeli chcesz otworzyć plik X3F, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku X3F

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sigma Camera RAW Picture Format SIGMA

Co to jest plik X3F?

Plik RAW zapisany w formacie X3F firmy SIGMA, wysokiej jakości cyfrowy format zdjęć, znany również jako format Foveon X3 lub "FOVb". przechowuje dane dla pojedynczego zdjęcia zrobionego aparatem cyfrowym. Obsługuje dane obrazu, miniatury, obrazy podglądu i informacje o właściwościach tekstowych. Można edytować za pomocą kilku aplikacji do edycji zdjęć.

SIGMA jest twórcą wysokiej klasy aparatów cyfrowych. Format X3F jest obsługiwany przez kilka kamer SIGMA, które korzystają z czujnika Foveon X3, w tym kamer serii SL i kompaktowych aparatów serii DP.

Jak otworzyć plik X3F?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku X3F jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi X3F z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem X3F którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik X3F

Inne problemy z plikiem X3F

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem X3F nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami X3F:

  • plik X3F którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku X3F z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik X3F nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik