• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WPD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WPD. Jeżeli chcesz otworzyć plik WPD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WPD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel WordPerfect Document Format Corel

Co to jest plik WPD?

Plik WPD to dokument tekstowy utworzony przez Corel WordPerfect, popularnego edytora tekstu. Może zawierać sformatowany tekst, tabele, rysowane obiekty i obrazy. Pliki WPD są przechowywane w zastrzeżonym formacie Corel, ale mogą być eksportowane do innych formatów z poziomu programu WordPerfect.

Corel zrezygnował z wersji DOS i Macintosh programu WordPerfect w roku 1997. Firma nadal rozwija wersję systemu Windows i włącza ją jako główną aplikację pakietu WordPerfect Office.

Program Microsoft Word może otwierać większość wersji plików WPD.

Jak otworzyć plik WPD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WPD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WPD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WPD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WPD

Inne problemy z plikiem WPD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WPD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WPD:

  • plik WPD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WPD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WPD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WPD
WPD do DOCWPD do DOCXWPD do LWPWPD do PDF