• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WK1

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WK1. Jeżeli chcesz otworzyć plik WK1, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WK1

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lotus 1-2-3 Version 2.x Spreadsheet Format IBM

Co to jest plik WK1?

Arkusz kalkulacyjny stworzony przez Lotus 1-2-3, popularny program arkusza kalkulacyjnego w latach dziewięćdziesiątych. Zawiera komórki, które są organizowane przez wiersze i kolumny. Służy do przechowywania i analizy danych strukturalnych, a także do szybkiego obliczania formuł.

Lotus 1-2-3 jest dołączony do produktu Lotus SmartSuite, który został przejęty przez IBM w 1995 roku.

W niektórych wersjach programu Microsoft Excel można otwierać pliki WK1. Jednak niektóre informacje o formatowaniu mogą zostać utracone podczas konwersji. Pliki WK1 nie są już obsługiwane przez program Excel 2007 i nowsze wersje.

Jak otworzyć plik WK1?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WK1 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WK1 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WK1 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WK1

Inne problemy z plikiem WK1

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WK1 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WK1:

  • plik WK1 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WK1 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WK1 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WK1
WK1 do XLSWK1 do ACCDB