• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik UPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ultimate Packer For EXecutable Format Markus Oberhumer

Co to jest plik UPX?

Plik utworzony przez Ultimate Packer for eXecutables (UPX), program służący do kompresji plików wykonywalnych. Zawiera spakowany plik wykonywalny, taki jak plik .EXE, który został skompresowany z dużą prędkością. Służy do zmniejszania rozmiaru plików wykonywalnych do transportu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub zewnętrznych nośników.

Pakiet Ultimate Packer for eXecutables automatycznie rozpakowuje pliki UPX, gdy są wykonywane. W niektórych systemach operacyjnych przechowuje rozpakowany plik w pamięci przy użyciu techniki lokalnej. W innych systemach operacyjnych tworzy plik tymczasowy przy użyciu techniki ekstrakcji.

Pliki UPX rzadko korzystają z rozszerzenia pliku ".Upx". Raczej najczęściej używają ich oryginalnego rozszerzenia plików po kompresji.

Jak otworzyć plik UPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UPX

Inne problemy z plikiem UPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UPX:

  • plik UPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik