• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TPZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TPZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik TPZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TPZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Amazon Kindle Topaz E-book Format Amazon

Co to jest plik TPZ?

plik eBook używany przez urządzenia Amazon Kindle i oprogramowanie do komputerów Amazon Kindle. Zawiera eBook zapisany z Internetu do komputera. Obsługuje zaawansowane osadzone czcionki oraz informacje pomocnicze, takie jak zakładki i adnotacje przechowywane w oddzielnych plikach metadanych.

Pliki TPZ są zapisywane w zastrzeżonym formacie, ale mogą być otwierane przez Caliber. Jeśli jednak zawierają ochronę DRM, Calibre nie może ich otworzyć.

Jak otworzyć plik TPZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TPZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TPZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TPZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TPZ

Inne problemy z plikiem TPZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TPZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TPZ:

  • plik TPZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TPZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TPZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TPZ
TPZ do EPUB