• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku STL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem STL. Jeżeli chcesz otworzyć plik STL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku STL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Stereolithography Format N/A

Co to jest plik STL?

Format projektu stosowany do stereolitografii, technologii szybkiego prototypowania stosowanej do produkcji trójwymiarowych części. Zawiera projekt 3D, który jest wzorcem do tworzenia licznych prototypów.

Stereolitografia jest formatem wymiany plików. Jest on używany do zapisywania plików CAD w standardowym formacie, który może być odczytywany przez wiele aplikacji CAD.

Jak otworzyć plik STL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku STL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi STL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem STL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik STL

Inne problemy z plikiem STL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem STL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami STL:

  • plik STL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku STL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik STL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku STL
STL do 3DXML