• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SHS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SHS. Jeżeli chcesz otworzyć plik SHS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SHS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows 95/98 Clipboard Format Microsoft

Co to jest plik SHS?

Plik SHS to plik utworzony przez program Microsoft Word i Excel, gdy użytkownik przeciąga i upuszcza wybrany tekst dokumentu na pulpit. Zawiera kopię podświetlonej zawartości w swoim rodzimym formacie. Pliki SHS są używane do kopiowania części dokumentu do wstawienia do innego dokumentu.

Pliki SHS to specjalne pliki obiektów OLE i nie można ich otworzyć bezpośrednio. Mogą być przeciągnięte tylko do innego otwartego dokumentu. Gdy tworzone są pliki SHS, na pulpicie jest umieszczona ikona. Jeśli ta ikona zostanie usunięta, plik złomu zostanie również usunięty.

Obsługa plików złomu została przerwana w systemie Windows Vista. Wcześniejsze wersje systemu Windows obejmowały operatora obsługi złomu powłoki systemu Windows, który jest przechowywany w pliku shscrap.Dll. Ten plik obsługiwał operacje przeciągania i upuszczania dokumentów z dokumentów Word i Excel w celu utworzenia plików SHS. Pliki SHS nie można jednak otworzyć w systemie Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8, ponieważ te wersje systemu Windows nie zawierają obsługi.

Pliki SHS zazwyczaj mają ukryte rozszerzenia ".Shs". Uważaj, gdy otwierasz je, ponieważ są wykonalne i wiadomo, że zawierają wirusy.

Jak otworzyć plik SHS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SHS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SHS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SHS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SHS

Inne problemy z plikiem SHS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SHS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SHS:

  • plik SHS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SHS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SHS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik