• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 2007/2010 Open XML Presentation Format Microsoft

Co to jest plik PPTX?

Plik PPTX to plik prezentacji utworzony przez program Microsoft PowerPoint lub inny program prezentacyjny, na przykład OpenOffice Impress lub Apple Keynote. Zawiera zbiór slajdów, w tym ich tekst, obrazy, formatowanie, animacje, rysowane obiekty i inne media. Pliki PPTX są powszechnie stosowane w spotkaniach biznesowych, aplikacjach marketingowych i akademickim.

W przeciwieństwie do plików .PPT, które przechowują wszystkie dane prezentacyjne w jednym pliku binarnym, pliki PPTX są tworzone przy użyciu formatu Open XML, który przechowuje dokumenty jako zbiór oddzielnych plików w skompresowanym pakiecie zip. Typy plików zawierają właściwości dokumentu XML, obrazy, makra, wykresy i inne pliki multimedialne.

Typy plików w plikach PPTX są także bardziej dostępne niż w plikach PPT. Na przykład slajdy są dostępne jako zwykłe pliki tekstowe, a slajdy są przechowywane jako osobne pliki graficzne w pliku PPTX.

Pliki PPTX mogą być otwierane przez program PowerPoint 2007 lub nowszy dla systemu Windows lub z programem PowerPoint 2008 lub nowszym dla systemu Mac OS X. Są one również wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami programu PowerPoint dla komputerów Mac i Windows za pośrednictwem obsługi składnika Open XML.

Presentation1.Pptx - domyślna nazwa pliku Microsoft PowerPoint udostępnia nowe prezentacje.

Jak otworzyć plik PPTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPTX

Inne problemy z plikiem PPTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPTX:

  • plik PPTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PPTX
PPTX do PDFPPTX do ODPPPTX do POTPPTX do POTXPPTX do PPT