• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku POTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem POTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik POTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku POTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 2007/2010 Open XML Presentation Template Format Microsoft

Co to jest plik POTX?

Plik POTX to szablon prezentacji utworzony przez program PowerPoint, który umożliwia użytkownikom tworzenie prezentacji pokazów slajdów. Zawiera domyślne style, tekst, układ i formatowanie. POTX są używane do tworzenia wielu plików .PPTX o takim samym formacie.

POTX są zapisywane w standardowym formacie Open XML, który został wprowadzony w pakiecie Microsoft Office 2007. Zastąpili pliki .POT, które zostały zapisane w formacie binarnym i używane przez program PowerPoint 97 do 2003. Pliki programu POTX można otwierać w programie PowerPoint 2007 dla systemu Windows lub PowerPoint 2008 dla komputerów Mac lub wcześniejszej wersji programu PowerPoint z obsługą elementów Open XML.

POTX pliki są zainstalowane z PowerPoint umożliwia tworzenie prezentacji z profesjonalnie zaprojektowanych szablonów. Można także tworzyć własne szablony niestandardowe, aby odtwarzać prezentacje dostosowane do Twoich potrzeb. Pliki POTX są powszechnie tworzone przez firmy z standardowym slajdem głównym, logo firmy oraz nagłówkami i stopkami firmy.

Jak otworzyć plik POTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku POTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi POTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem POTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik POTX

Inne problemy z plikiem POTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem POTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami POTX:

  • plik POTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku POTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik POTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku POTX
POTX do PPTXPOTX do PPSX